מה זה CRM

CRM (Customer Relationship Management) הינה תוכנה לניהול קשרי לקוחות המשמשת בארגונים, חברות ובתי עסק בעיקר לצרכי מעקב ושמירה על קשר עם לקוחות פוטנציאליים וקיימים. תרומתה המרכזית של תוכנה מסוג זה היא הגדלת רווחיותו של הארגון באמצעות קבלת החלטות מבוססות ומדויקות יותר מול לקוחות, פנייה נכונה אליהם, העלאת שביעות רצונם ושמירה על נאמנותם. כל זאת, באמצעות מידע רב המרוכז ונשמר באופן מסודר, בו יכולים לעשות שימוש הגורמים הרלוונטיים במחלקותיו השונות של הארגון.

מתי כדאי להטמיע בארגון מערכת CRM ומדוע?

אין ספק שהקשר עם הלקוחות מהווה אבן יסוד לפעילותה העסקית של כל החברה, ומטבע הדברים ככל שהחברה גדלה ומעגל הלקוחות מתרחב כך הופכת שמירת הקשר עימם למאתגרת ומורכבת. על כן, בשלב מסוים של ההתרחבות מתחיל להיווצר עומס מידע לצד חוסר יעילות של התנהלות צוותי המכירות, השיווק והשירות, כמו גם אובדן מידע חשוב.  זהו הזמן, ועדיף מוקדם ככל האפשר, להתחיל לשאול מה זה CRM. מדובר בתוכנה המספקת מספר כלים חשובים כמו יצירת דוחות, ייצוא וייבוא נתונים, לוח שנה, תוכנות לשליחת הודעות, הגנת והצפנת נתונים, כלי שיתוף נתונים, לוח אירועים וכמובן מאגרי נתונים גדולים הנושאים את המידע אודות הלקוחות. על כן, בעזרתה ניתן לייעל ולחלק את הטיפול בלקוח בין הצוותים, ליצור עימו קשר בעזרת המייל או הטלפון, להעניק לו מענה אישי המותאם לצרכיו ומאפייניו, ולשמור על תיעוד מלא של הפעולות שנעשו מולו.

תרומתה של המערכת לארגון

כאמור, התוכנה נועדה לייעל ולשפר את התנהלותו הכללית של הארגון, בדגש על מערכי השיווק, המכירות ושירות הלקוחות. בתחום המכירות מאפשרת התוכנה להתאים את המוצרים בצורה אופטימאלית לכל לקוח ולקוח. נציגי החברה יכולים להכיר באופן נרחב ואישי יותר את לקוחות העסק ומכאן להתאים להם שירותים רלוונטיים, דבר המשפר את האפקטיביות של הפנייה, ואת מהירות, איכות ומספר העסקאות הנסגרות. בתחום השיווק, המידע שנאסף אודות העדפות, תכונות ומאפיינים אישיים שונים של הלקוח, מאפשר בנייה וניהול אפקטיביים בהרבה של קמפיין שיווקי. בעזרת התוכנה יכולה מחלקת השיווק לתכנן בצורה מדויקת את השירות או המוצר המסוים שיקדמו אנשי המכירות, וכמו כן לבצע מעקב מיטבי אחר הצלחת קמפיינים קיימים. ובאשר לשירות הלקוחות, המערכת מקנה כאמור תקשורת אישית ויעילה הרבה יותר עם הלקוחות, ומתן מענה טוב יותר לצרכיהם.

תכנון והטמעה של מערכות CRM בארגונים

חשוב להבין כי כל חברה, ארגון ועסק יכולים להפיק תועלת שונה מהמערכות בהתאם למאפייניהם וצרכיהם, ושעקב מורכבותה חשוב לתכננה ולהטמיעה בעזרת מומחים. זהו בדיוק השירות שאנו ב- Application Care מציעים, ונשמח לספק לכם את כל הפרטים בטלפון שמספרו 054-440-4306.

רשתות חברתיות
ApplicationCare 

כל הזכויות שמורות ל- ApplicationCare ©