הטמעת מערכת ניהול קשרי לקוחות

מערכת ניהול קשרי לקוחות נדרשת במגוון רחב של עסקים, ארגונים וחברות, אשר להם מעגלי לקוחות נרחבים הכוללים מידע רב. מערכות אלו מאפשרות לייעל את פעילותם של אנשי השיווק, המכירות ושירות הלקוחות בארגון, באמצעות מסדי נתונים מסודרים ומגוון כלים יישומיים ואפקטיביים. יחד עם זאת, הטמעת מערכת ניהול לקוחות בארגון הינה תהליך מורכב, אותו יש לבצע בתשומת לב, בסבלנות ובנחישות, החל משלב התכנון והפיתוח ועד להטמעה עצמה ובקרה אחר התוצאות.

חשיבותה של המערכת לארגון

מערכות ניהול קשרי לקוחות מייצרות מאגר נתונים נרחב הכולל פרטים רבים אודות לקוחות החברה, ומקנות נגישות מרבית אל הנתונים מצד הגורמים הרלוונטיים. בתוך כך, המערכות מספקות מגוון כלים מתקדמים כגון לוח אירועים, לוח שנה, תוכנה לשליחת הודעות, כלים יעילים לשיתוף נתונים, דוחות, וכן הגנה והצפנה של נתונים. על כן, באמצעותן ניתן ליצור קשרים עם לקוחות פוטנציאליים ולשמר לקוחות קיימים בצורה אפקטיבית בהרבה, ולהעניק להם מענה מדויק בהתאם למאפייניהם ולצרכיהם האמיתיים למול מוצרי ושירותי החברה. כמו כן, מנהלי החברה ועובדיה ממחלקות השיווק, המכירות ושירות הלקוחות, נעזרים בתוכנה באופן יומיומי על מנת לחלק ביניהם באופן יעיל את הטיפול בלקוח, ולתעד את הפעולות שהתבצעו מולו. כתוצאה מכך נמנע אובדן יקר של זמן ומידע, גדלה מאוד יעילותה של ההתנהלות במחלקות הרלוונטיות, מעגל הלקוחות ממשיך לגדול ואילו העסקאות המבוצעות הופכות מדויקות ואיכותיות יותר.

תהליך הטמעת המערכת

יש להבין כי הטמעת מערכת ניהול קשרי לקוחות הינה פרויקט מורכב מבחינה טכנולוגית, ארגונית ואנושית כאחד, בוודאי אם רוצים שהתוכנה תספק ביצועים מיטביים. כאן אנחנו ב- Application Care נכנסים לתמונה עם תהליך ייחודי ויישומי שפיתחנו לאורך השנים ובמגוון רחב של פרויקטים. מדובר בתהליך הכולל בראש ובראשונה היערכות מקדימה הנוגעת להגדרת תהליכי עבודה, בדגש על תחומי קולבורציה, תפעול, שליטה, בקרה ותפעול. לאחר מכן מוגדרים היעדים המבוקשים והצפויים לאור המגבלות, התנאים והנכסים הקיימים, ומותווית הדרך להגשמתם. בהמשך, אנו מלווים את פיתוח ויישום הפרויקט בארגון תוך ליווי של הצוותים הרלוונטיים, וכמובן ממשיכים בליווי הצוותים בשילוב המנהלים בשלב ההטמעה עצמו.

לפניות וקבלת פרטים

המעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות הטמעת מערכת ניהול קשרי לקוחות מוזמנים לפנות אלינו בטלפון שמספרו 054-440-4306.

רשתות חברתיות
ApplicationCare 

כל הזכויות שמורות ל- ApplicationCare ©